Pyhäjärven koululaisten hiihtokilpailut 12.3.2019

 

ESK pojat 0,3 km (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Jonni-Kalle Virtanen, Rannankylän koulu, 2.10,8, 2) Justus Pennanen, Ikosen koulu, +11,8, 3) Joona Herranen, Ikosen koulu, +13,2, 4) Eetu Kivilahti, Emolahden koulu, +28,1, 5) Niilo Tikkanen, Ikosen koulu, +31,8, 6) Aaron Mäkeläinen, Ruotasen koulu, +39,8, 7) Tiitus Kumpulainen, Ikosen koulu, +59,3, 8) Reto Halonen, Ruotasen koulu, +1.07,3, 9) Valtteri Kähärä, Emolahden koulu, +1.18,3, 10) Luca Huhtala, Ruotasen koulu, +2.41,7, .

ESK tytöt 0,3 km (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Lumia Nurmimäki, Emolahden koulu, 2.13,1, 2) Linnea Tenhunen, Ikosen koulu, +12,7, 3) Joanna Lapinoja, Ikosen koulu, +17,1, 4) Saimi Ylikotila, Ikosen koulu, +27,6, 5) Mira Hyvönen, Ruotasen koulu, +33,5, 6) Inka Lukkarinen, Ikosen koulu, +49,1, 7) Vanilja Houtsonen, Ikosen koulu, +49,3, 8) Roosa Salo, Ikosen koulu, +52,7, 9) Elli Vaskilampi, Ikosen koulu, +1.25,6, 10) Neea Humaloja, Ikosen koulu, +1.47,3, 11) Liisa Finnilä, Ikosen koulu, +2.06,2, 12) Meliina Aho, Ruotasen koulu, +6.34,3, .

1LK pojat 0,5 km (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Niklas Pappila, Ikosen koulu, 3.17,5, 2) Roope Kolehmainen, Ruotasen koulu, +9,7, 3) Kasperi Korkiakoski, Emolahden koulu, +14,0, 4) Jimi Kekäläinen, Rannankylän koulu, +20,6, 5) Aaro Ylikotila, Ikosen koulu, +23,0, 6) Markus Liuska, Ikosen koulu, +39,9, 7) Veikka Anttila, Emolahden koulu, +44,3, 8) Otso Kiviranta, Ikosen koulu, +45,4, 9) Onni Riihijärvi, Ruotasen koulu, +54,8, 10) Jimi Leppisaari, Ikosen koulu, +1.01,7, 10) Tuukka Pikkarainen, Ikosen koulu, +1.01,7, 12) Anselmi Vesamäki, Ikosen koulu, +1.32,0, 13) Kare Ojala, Ikosen koulu, +1.33,5, 14) Arttu Mansikkala, Ikosen koulu, +2.01,5, 15) Aleksi Qvick, Ikosen koulu, +3.45,9, 16) Misa Tikkanen, Ikosen koulu, +3.52,3, .

1LK tytöt 0,5 km (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Sofia Lohvansuu, Rannankylän koulu, 3.29,6, 2) Hilja Aulakoski, Emolahden koulu, +17,1, 3) Elli Ruotoistenmäki, Ruotasen koulu, +37,4, 4) Silja Finnilä, Ikosen koulu, +1.14,8, 5) Taika Jussinniemi, Ruotasen koulu, +1.16,1, 6) Vilma Komu, Ikosen koulu, +1.21,5, 7) Veera Heinonen, Ikosen koulu, +1.26,3, 8) Laina Rönkä, Ikosen koulu, +1.34,2, 9) Taru Saha, Ruotasen koulu, +1.44,6, .

2LK pojat 0,7 km (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Viljami Pesonen, Ikosen koulu, 3.42,3, 2) Elias Rasila, Ikosen koulu, +26,0, 3) Leevi Ala-Tainio, Ikosen koulu, +35,2, 4) Juuso Pönkkö, Ikosen koulu, +52,6, 5) Tuure Ojala, Ikosen koulu, +53,6, 6) Samuel Mustaparta, Ikosen koulu, +1.01,1, 7) Aapo Liimatainen, Ikosen koulu, +1.04,4, 8) Pauli Finnilä, Ikosen koulu, +1.19,2, 9) Eemeli Kivilahti, Emolahden koulu, +1.24,1, 10) Rasmus Salo, Ikosen koulu, +1.24,4, 11) Niilo Pikkarainen, Rannankylän koulu, +1.36,1, 12) Saku Kumpumäki, Rannankylän koulu, +1.46,1, 13) Joonas Häyrynen, Ikosen koulu, +2.06,3, 14) Eemeli Sarala, Ikosen koulu, +2.11,5, 15) Tuure Rönkä, Ikosen koulu, +2.26,2, 16) Miro Pokela, Ikosen koulu, +2.42,8, 17) Leevi Vesamäki, Ikosen koulu, +2.52,6, 18) Jimi Ruotoistenmäki, Ikosen koulu, +5.35,9, .

2LK tytöt 0,7 km (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Joanna Kekäläinen, Rannankylän koulu, 4.16,6, 2) Hannele Haataja, Ikosen koulu, +13,0, 3) Sohvi Huuskonen, Ikosen koulu, +34,8, 4) Tinja Jaakola, Ikosen koulu, +36,1, 5) Heta Kiviranta, Ikosen koulu, +40,2, 6) Sara Hyvönen, Ruotasen koulu, +56,0, 7) Minttu Lapinkoski, Ikosen koulu, +1.46,1, .

3LK pojat 1,2 km (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Tauno Tikkanen, Ikosen koulu, 6.34,4, 2) Eelis Tenhunen, Ikosen koulu, +10,7, 3) Toivo Kuonanoja, Ikosen koulu, +53,2, 4) Tuomas Laukkanen, Ikosen koulu, +1.01,2, 5) Miro Olbricht, Ikosen koulu, +1.25,6, 6) Juuso Vartiainen, Ikosen koulu, +2.20,6, 7) Veetu Tikka, Ikosen koulu, +3.55,1, .

3LK tytöt 1,2 km (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Scarlett Kopa, Emolahden koulu, 5.52,0, 2) Kerttu Joro, Ikosen koulu, +30,0, 2) Usva Linna, Ikosen koulu, +30,0, 4) Tuuli Pehkonen, Ikosen koulu, +52,9, 5) Anni Niiranen, Ikosen koulu, +1.24,2, 6) Aili Manninen, Ikosen koulu, +1.34,9, 7) Iina Karvonen, Ikosen koulu, +1.42,3, 8) Elle Heikkinen, Ikosen koulu, +1.52,1, 9) Ella Pikkarainen, Rannankylän koulu, +2.10,2, 10) Saana Kuukasjärvi, Ikosen koulu, +2.26,8, 11) Iia Tikka, Ikosen koulu, +2.34,2, 12) Hippu Pääkkönen, Ikosen koulu, +4.49,0, .

4LK pojat 1,2 km (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Aatu Aulakoski, Emolahden koulu, 5.52,3, 2) Samu Koistinen, Ikosen koulu, +16,8, 3) Jere Hyyrönmäki, Emolahden koulu, +1.02,1, 4) Anton Karvonen, Ikosen koulu, +1.04,1, 5) Samu Savolainen, Emolahden koulu, +1.27,0, 6) Aatu Tikka, Ikosen koulu, +1.39,9, 7) Eetu Qvick, Ikosen koulu, +1.47,9, 8) Aarne Rautakoski, Ikosen koulu, +4.15,8, .

4LK tytöt 1,2 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Senni Ylikotila, Ikosen koulu, 7.51,4, 2) Iiris Kauranen, Rannankylän koulu, +14,0, 3) Enni Pietikäinen, Ikosen koulu, +27,3, .

5LK pojat 1,7 km (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Ville Laukkanen, Ikosen koulu, 6.25,4, 2) Otto Ylikotila, Ikosen koulu, +32,9, 3) Jarkko Mikkonen, Ikosen koulu, +53,1, 4) Veeti Tikka, Ikosen koulu, +1.10,6, 5) Antti Laine, Ruotasen koulu, +1.26,4, 6) Maunu Ojala, Ikosen koulu, +1.47,4, 7) Pekko Tikkanen, Ikosen koulu, +2.00,4, 8) Tuomas Ojala, Ikosen koulu, +2.20,3, 9) Luukas Kinnunen, Ikosen koulu, +2.34,4, 10) Juuso Kauranen, Ikosen koulu, +3.20,2, 11) Kalle-Jussi Kuosmanen, Ikosen koulu, +3.28,0, 12) Sasu Jaakola, Ikosen koulu, +4.17,1, 13) Jere Kahelin, Emolahden koulu, +4.41,5, 14) Julius Tikkanen, Ruotasen koulu, +7.35,1, .

5LK tytöt 1,7 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Helmi Manninen, Ikosen koulu, 7.22,9, 2) Heidi Aho, Ruotasen koulu, +2.45,8, 3) Helmi Rajaniemi, Ruotasen koulu, +4.17,9, .

6LK pojat 1,7 km (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Paulus Ojala, Ikosen koulu, 6.36,5, 2) Valtteri Lapinoja, Ikosen koulu, +15,5, 3) Joosua Haataja, Ikosen koulu, +39,1, 4) Leevi Ylikotila, Ikosen koulu, +1.10,3, 5) Konsta Kalanen, Ikosen koulu, +1.40,2, 6) Onni Kauranen, Rannankylän koulu, +1.46,7, 7) Otto Uusitalo, Rannankylän koulu, +6.28,4, .

6LK tytöt 1,7 km (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Milla Korkiakoski, Emolahden koulu, 7.32,5, 2) Aurora Finnilä, Ikosen koulu, +17,9, 3) Veera Kuukasjärvi, Ikosen koulu, +20,4, 4) Jenny Pönkkö, Ikosen koulu, +27,8, 5) Fiona Kumpulainen, Ikosen koulu, +29,0, 6) Siiri Koskela, Ikosen koulu, +1.09,2, 7) Saana Kinnunen, Emolahden koulu, +2.30,5, .

7LK pojat 2,5 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Eetu Malila, Salmen koulu, 12.08,1, .

7LK tytöt 2,5 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Emilia Nurmimäki, Salmen koulu, 12.22,1, .

8LK pojat 2,5 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Topias Päivärinta, Salmen koulu, 10.57,5, 2) Aleksi Kuukasjärvi, Salmen koulu, +11,2, 3) Jimi Katoniemi, Salmen koulu, +3.05,6, .

8LK tytöt 2,5 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Juulia Pennanen, Salmen koulu, 13.34,5, .

LUKIO pojat 2,5 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Pietari Linna, Pyhäjärven lukio, 9.12,2, .