Koululaiset kisasivat uimataidossa

Koulujenväliset uintikilpailut järjestettiin uimahallilla viime perjantaina.

Tuloksia:

Esikoulu, pojat (25m)

  1. Jimi Kekäläinen, Rannankylän koulu, 40,01

Ensimmäinen luokka, pojat (25m)

  1. Leevi Ala-Tainio, Ikosen koulu, 32,68
  2. Juuso Pönkkö, Ikosen koulu, 38,62
  3. Konsta Numminen, Ikosen koulu, 45,86
  4. Viljami Pesonen, Ikosen koulu, 46,10
  5. Tuure Ojala, Ikosen koulu, 57,31
  6. Leevi Vesamäki, Ikosen koulu, 1,14,24.

Ensimmäinen luokka, tytöt (25m)

  1. Joanna Kekäläinen, Rannankylän koulu, 33,01
  2. Heta Kiviranta, Ikosen koulu, 45,97
  3. Milja-Emilia Martiskainen, Ikosen koulu, 51,02
  4. Tinja Jaakola, Ikosen koulu, 55,06

Toinen luokka, pojat (25m)

  1. Tauno Tikkanen, Ikosen koulu, 25,90
  2. Toivo Kuonanoja, Ikosen koulu, 28,99
  3. Onni Ylikotila, Ikosen koulu, 30,93
  4. Rami Laitila, Ikosen koulu, 33,41
  5. Miro Olbricht, Ikosen koulu, 41,94
  6. Juuso Vartiainen, Ikosen koulu, 48,16
  7. Veetu Tikka, Ikosen koulu, 49,50

Toinen luokka, tytöt (25m)

  1. Aili Manninen, Ikosen koulu, 22,12
  2. Iia Tikka, Ikosen koulu, 24,32
  3. Kerttu Joro, Ikosen koulu, 29,16
  4. Ella Pikkarainen, Rannankylän koulu, 29,70
  5. Tuuli Pehkonen, Ikosen koulu, 30,09
  6. Anni Niiranen, Ikosen koulu, 30,66
  7. Minja Hietala, Ikosen koulu, 31,53
  8. Sonja Kärkkäinen, Ikosen koulu, 32,28
  9. Iiris Finnilä, Ikosen koulu, 33,34
  10. Saimi Kumpulainen, Ruotasen koulu, 33,39
  11. Usva Linna, Ikosen koulu, 34,79
  12. Aino Saastamoinen, Ruotasen koulu, 35,56
  13. Scarlett Kopa, Emolahden koulu, 35,90
  14. Heta Inkeroinen, Ruotasen koulu, 39,49
  15. Essi Kankaanpää, Ikosen koulu, 42,87
  16. Iina Nybacka, Ikosen koulu, 52,47

Kolmas luokka, pojat (25m)

  1. Onni Ruotoistenmäki, Ruotasen koulu, 21,74
  2. Anton Karvonen, Ikosen koulu, 24,97
  3. Saku Numminen, Ikosen koulu, 25,53
  4. Aatu Aulakoski, Emolahden koulu, 25,88
  5. Samu Koistinen, Ikosen koulu, 25,99
  6. Jere Utriainen, Emolahden koulu, 27,74
  7. Aaro Montonen, Ikosen koulu, 27,83
  8. Juho Nurmesjärvi, Ikosen koulu, 28,86
  9. Jaakko Liukkonen, Ikosen koulu, 31,61
  10. Jimi Ruotoistenmäki, Ruotasen koulu, 1,11,06

Kolmas luokka, tytöt (25 m)

  1. Nella Nurmesniemi, Ikosen koulu, 22,80
  2. Enni Pietikäinen, Ikosen koulu, 25,70
  3. Senni Ylikotila, Ikosen koulu, 32,12
  4. Adeliina Tenhunen, Ikosen koulu, 32,97
  5. Silja Liimatainen, Ikosen koulu, 35,31
  6. Annika Eskelinen, Ikosen koulu, 40,56
  7. Pihla Isotalus, Ikosen koulu, 44,33

Neljäs luokka, pojat (25m)

  1. Ville Laukkanen, Ikosen koulu, 18,94
  2. Tuomas Ojala, Ikosen koulu, 22,70
  3. Kalle-Jussi Kuosmanen, Ikosen koulu, 23,35
  4. Arttu Mikkonen, Ikosen koulu, 24,47
  5. Maunu Ojala, Ikosen koulu, 25,84
  6. Antti Laine Ruotasen koulu 26,96
  7. Jere Kahelin, Emolahden koulu, 27,00
  8. Luukas Kinnunen, Ikosen koulu, 27,33
  9. Otto Ylikotila, Ikosen koulu, 27,63
  10. Juuso Kauranen, Ikosen koulu, 31,03
  11. Sasu Jaakola, Ikosen koulu, 31,94
  12. Mikael Vuojolainen, Ikosen koulu, 37,96

Neljäs luokka, tytöt (25m)

  1. Helmi Manninen, Ikosen koulu, 18,97
  2. Jonna Kärkkäinen, Ikosen koulu, 25,14
  3. Olivia Kärkkäinen, Ikosen koulu, 26,11
  4. Nessa Purola, Emolahden koulu, 27,78
  5. Nella-Juulia Martiskainen, Ikosen koulu, 28,04
  6. Emmi Finnilä, Ikosen koulu, 28,90
  7. Veera Vartiainen, Ikosen koulu, 29,78
  8. Elli Haikola, Ruotasen koulu, 32,29
  9. Helmi Rajaniemi, Ruotasen koulu, 38,30
  10. Heidi Aho, Ruotasen koulu, 41,40
  11. Jenna Ylitalo, Ikosen koulu, 41,99

Viides luokka, pojat (25m)

  1. Joona Pennanen, Ikosen koulu, 20,51
  2. Paulus Ojala, Ikosen koulu, 21,63
  3. Eemeli Virtanen, Rannankylän koulu, 21,67
  4. Onni Kauranen, Rannankylän koulu, 21,71
  5. Huugo Kahelin, Emolahden koulu, 22,54
  6. Emil Tenhunen, Ikosen koulu, 23,23
  7. Leevi Ylikotila, Ikosen koulu, 23,41
  8. Tommi Matinniemi, Ruotasen koulu, 29,05
  9. Otto Uusitalo, Rannankylän koulu, 34,43

Viides luokka, tytöt (25m)

  1. Hanna Kouvalainen, Ikosen koulu, 21,98
  2. Ronja Puusaari, Ikosen koulu, 22,42
  3. Jenny Pönkkö, Ikosen koulu, 23,37
  4. Matilda Tammela, Ikosen koulu, 24,05
  5. Aurora Finnilä, Ikosen koulu, 25,48
  6. Siiri Koskela, Ikosen koulu, 26,14
  7. Erika Lukkarinen, Ikosen koulu, 32,20

Kuudes luokka, pojat (50m)

  1. Nico Purola, Emolahden koulu, 51,85
  2. Eetu Malila, Ikosen koulu, 1,31.78 3.

Kuudes luokka, tytöt (50m)

  1. Emilia Nurmimäki, Emolahden koulu, 41,55
  2. Maikki Kärkkäinen, Ikosen koulu, 41,70
  3. Jenna Rautiala, Ikosen koulu, 41,90
  4. Annika Puro, Ikosen koulu, 43,13
  5. Aino-Kaisa Kuosmanen, Ikosen koulu, 43,76

Seitsemäs luokka, tytöt (50m)

  1. Juulia Pennanen, Salmen koulu, 1,03,42

Yhdeksäs luokka, pojat (50m)

  1. Sampo Joro, Salmen koulu, 34,87